ADS - Reklam - Sponsor
 
[Yeni Kayıt] [Şifremi Hatırlat]
 
   
| Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İletişim Ankara | Arnavutluk İstanbul Başkonsolosluğu İletişim | Arnavutluk Büyükelçiliği Ankara İletişim Telefon | Arjantin Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası | Arjantin Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası | Angola Büyükelçiliği Ankara Türkiye İletişim | İzmir Amerikan Konsolosluğu Telefon Numarası | Adana Amerikan Konsolosluğu İletişim Telefon | Amerikan Başkonsolosluğu İstanbul İletişim Telefon | Amerika Konsolosluğu Ankara İletişim Telefonu
  İl Telefon Kodları
  Ülke Telefon Kodları

  Gerekli
Öğretmen Toplu Ulaşım Kartı Nasıl Alınır - İBB
 
 
Nasıl Temin Ederim, Kart Ücreti Nedir, Nasıl Kullanırım, Nerelerde Kullanırım?

Yurtiçi ve KKTC' de, örgün eğitim kurumlarının eğitim öğretim hizmetleri sınıfında kadrolu ve 4/B bakanlık sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenler, İl ve İlçe milli eğitim müdürleri, Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişleri, 5580 sayılı kanunun 2.maddesinin C,D,E bendlerinde belirtilen örgün eğitim kurumlarında eğitim öğretim hizmetleri sınıfında kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, 2547 sayılı kanuna göre Yüksek Öğretim Kurumları'nda görev yapan Öğretim Üyeleri ile Öğretim Görevlilerinin (Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent, Öğretim Elemanları; Araştırma Görevlisi, Okutman, Uzman, Çevirici ve Eğitim Öğretim Planlamacı) kullanabileceği İndirimli Seyahat Kartı'dır.

Yaygın eğitim kurumlarında (Dersane, Rehabilitasyon Merkezi, Sürücü Kursu vb.) görev yapan, Okul Öncesi, İlk ve Orta Öğretimde görevli usta ve uzman öğreticiler, okutmanlar, vekil öğretmenler, ders ücreti karşığında çalışan, vb. öğretmenler İndirimli Seyahat Kartı alamamaktadır.

İstanbul'da Öğretmen indirimli kartını nasıl alırım? Nasıl Temin Ederim?
BAŞVURU ŞEKİLLERİ NEDİR? Online Başvuru, Kurumsal Başvuru, Bireysel Başvuru

Kart Ücreti Nedir? Öğretmen Kartı ücreti 10 TL' dir.

Kartların herhangi bir sebeple yenilenmesi talebinde (eski kartın ibrazı şartıyla ) 10 TL, ilk çalıntı/zayi durumunda 10 TL ücret alınmaktadır, ikinci ve üçüncü çalıntı/zayi durumunda 20 TL, dördüncü çalıntı/zayi durumunda ise 40 TL ücret alınmaktadır. Vize Ücreti 5 TL, Usulsüz Kullanım Bedeli ise Öğretmen Kartı aylık dolum bedeline eşittir.

TARİFE ÜCRETİ NEDİR?
Ulaşım : 1,20 TL

Aktarma : 0,60 TL

Aylık Dolum : 80 TL (200 biniş hakkı)

Öğretmen Kartı' nın kullanımı için otobüslerdeki ve raylı sistem istasyonlarında, deniz taşımacılığı iskelelerinde bulunan turnike üzerindeki kart okuyucusuna 0 - 8 cm mesafede bulunması yeterlidir.

Kart okuyucuya sürekli yaklaşık tuttuğunda bakiye değeri ardı ardına düşmez. Tahsil edilen ve kalan kontör bilgilerine kart okuyucusu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kart Dolum İşlemleri Öğretmen Kartı'na İETT bayilerinden ve özel bayilerden, durak ve istasyonlarda bulunan OSM' lerden yükleme yapılabilir.

Kart Kullanım Süresi Elektronik kartların kullanım ömrü 2 yıl sonunda bitmektedir.

Kayıp-Çalıntı Kart Bildirimi / Yenileme İşlemi / Usulsüz Kullanım Kartın kayıp/çalıntı olması halinde İETT Çağrı Merkezi aranarak kart kullanıma kapattırılabilir. Kartın verildiği eğitim öğretim döneminde belge alınmaksızın, kart bedeli ödenerek yenilebilir.

Öğretmen Kartı' nın kullanıcı hatası sonucu bozulması durumunda yenileme ücreti (10 TL) karşılığında kart yenilenir. Kullanıcı hatasından kaynaklanmayan durumlarda ise kart ücretsiz olarak yenilenir.

Kartın başkaları tarafından kullanılması durumunda, usulsüz kullanım bedeli olarak aylık dolum tutarı alınır.

Karttan Karta Aktarım Eski karttan yeni karta bakiye aktarımı yenileme/deforme olması durumunda belirtilen merkezlerde aynı gün, kayıp/çalıntı durumunda ise en geç 10 gün içerisinde eski kartın kapatılma onayı müşteri hizmetleri programından teyit edildikten sonra Karaköy ve Hasanpaşa Merkezleri'nde yapılmaktadır. Belbim, İncirli - Bakırköy Merto İstasyonu'nda ise tüm indirimli elektronik kart, mavi elektronik kart ve akbil aktarım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

ÖĞRETMEN KARTI'NIN KULLANIM ALANLARI

 

 

Öğretmen Kartı

İETT

 

  Otobüs 

  Çift Katlı Express

  Nostaljik Tramvay 

  Metrobüs 

  Tünel 

ÖHO

 

  Otobüs

  Belde Otobüsü

Otobüs A.Ş

 

 

  Metro

  Tramvay 

  Füniküler 

  Teleferik 

İDO

 

  İDO- İST

  İDO- İST2

  İDO- KRFZ 

  İDO- ADA1 

  İDO- ADA2 

  İDO- YLV1 

  İDO- YLV2 

Şehir Hatları

 

  ŞH- İST

  ŞH- ÇNRCK 

  ŞH- ADA 

Mavi Tur

Turyol

Dentur

TCDD

NOT : İndirimli Kartlar 16D hattında ve Gece Hatları'ndan 15F ve 112 hatlarında geçmemektedir.

Grup 2011-10-06

 
 

 
 

 
   
 
 
 
Önemli Telefon Numaraları | Bilinmeyen Telefon Numaraları | Acil Telefonları | Telefon Rehberi Sorgulama | Valilikler ve Belediyeler | Şirket Telefonu ve Firma Adresleri